HISTORIA STAJNI I AGROTURYSTYKI

Nasze gospodarstwo agroturystyczne wraz ze stadniną koni powstało w 1993 r.

Na początku prowadziliśmy wakacyjne szkoły jazdy konnej na wybrzeżu w miejscowościach turystycznych: Ustronie Morskie, Mielno, Sarbinowo, Jastrzębia Góra.

Po sześciu latach ciężkiej pracy spełniło się nasze marzenie o własnym ośrodku. Od rodziców dostaliśmy przepięknie położoną działkę nad jeziorem w Branicy i tam ze zgromadzonych środków oraz z pomocą kredytu bankowego postawiliśmy nasz dom z przeznaczeniem na agroturystykę, dużą stajnię na 25 koni i od 1999 r rozpoczęliśmy organizację wypoczynku we własnym ośrodku.

Początek, konie, dzieci i jeździectwo..

Od początku nasza oferta była i jest nadal skierowana do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, która pragnie nauczyć się jeździć konno, poznać i zgłębić swoją wiedzę z zakresu kontaktu z końmi, hodowli lub też dla bardziej ambitnych jazda sportowa ,udział w zawodach hippicznych. Na prowadzone przez nas obozy jeździeckie od samego początku przyjeżdżało bardzo dużo rozkochanej w koniach młodzieży.

Z biegiem czasu poszerzyliśmy naszą ofertę o mniejsze konie i zaczęły przyjeżdżać do Branicy również najmłodsze dzieci. Najbardziej jesteśmy dumni z siebie kiedy uczestnicy naszych obozów wracają w kolejnych latach na następne turnusy gdyż świadczy to o tym że dobrze wykonaliśmy swoją pracę i że młodym koniarzom naprawdę się u nas podoba.

Konie i jeździectwo są naszą wielką pasją i uważamy że bez tej pasji nie da się prowadzić takiej działalności dobrze. Przez 23 lata zawodowej pracy z końmi i młodzieżą nauczyliśmy się również bardzo wiele i to doświadczenie pozwala nam prowadzić obozy konne na myślimy wysokim poziomie.

Hodowla koni..

W naszym gospodarstwie prowadzimy również małą hodowlę koni sportowych. Wyhodowaliśmy już kilka naprawdę fajnych koni, które startują z sukcesami w zawodach konnych na terenie Polski jak i za granicą. Niewątpliwą zaletą naszej stadniny jest na pewno położenie z dala od ruchliwych ulic na skraju lasu, 50 metrów od brzegu urokliwego jeziora Branickiego.

Nagrody..

Walory naszego gospodarstwa doceniono w prowadzonym przez polskie radio konkursie pod tytułem “Zielone Lato” honorując nas zaszczytnym pierwszym miejscem w woj. Kuj-Pom. Braliśmy też udział w tym konkursie na szczeblu ogólnopolskim reprezentując nasze województwo i zdobyliśmy tam wysokie 3 miejsce oraz nagrodę ministra gospodarki.

Zapraszamy do Rumak..

Tak więc decydując się Państwo na wysłanie Waszych pociech na wakacyjną przygodę w końskim świecie w Branicy będziecie Państwo mieli zapewnioną wysoką jakość naszych usług, fachową naukę jazdy konnej dostosowaną do możliwości i poziomu uczestnika, profesjonalną opiekę wychowawczą, miłą atmosferę prowadzonych zajęć, przepyszną domową kuchnię ( kopytka Pani Danusi biją rekordy i wywołują euforie obozowiczów! )

Zapraszamy więc wszystkich miłośników koni i jeździectwa na obozy konne do naszego gospodarstwa, również tych którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z jeździectwem a marzą aby wsiąść na konia i poczuć wiatr we włosach.

Właściciele..

Właścicielka gospodarstwa ,dodatkowo pracuje jako instruktor fitness, gdyż sport jest jej wielką pasją. Pięknie śpiewa, nagrała nawet kilka teledysków dla lokalnej telewizji. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, jest przez nie bardzo lubiana.

Właściciel gospodarstwa, instruktor jeździectwa, zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa, układaniem koni, hodowlą, szef i organizator obozów konnych. Jeździectwa uczył się m.in. u naszego olimpijczyka, mistrza Polski, Andrzeja Orłosia. Poza końmi jego wielką pasją jest muzyka, ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu i saksofonu. Wraz z żoną Beatą wychowuje dwie córeczki Natalię i Martynkę.