• Stadnina Rumak  - Mistrzyni 2013
  • Agroturystyka Jazda Konna  - Zapraszamy
  • Obozy konne Rumak

Artykuły

O Nas

 Nasze gospodarstwo agroturystyczne wraz ze stadniną koni powstało w 1993r. Na początku prowadziliśmy wakacyjne szkoły jazdy konnej na wybrzeżu w miejcowościach turystycznych: Ustronie Morskie, Mielno, Sarbinowo, Jastrzebia Góra. Po sześciu latach ciężkiej pracy spełniło się nasze marzenie o włanym ośrodku. Od rodziców dostaliśmy przepięknie położoną działkę nad jeziorem w Branicy i tam ze zgromadzonych środków oraz z pomocą kredytu bankowego postawiliśmy nasz dom z przeznaczeniem na agroturystykę, dużą stajnię na 25 koni i od 1999 r rozpoczęliśmy organizację wypoczynku we własnym ośroku.

 

Od początku nasza oferta była i jest nadal skierowana do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, która pragnie nauczyc się jeździć konno, poznać i zgłebić swoją wiedzę z zakresu kontaktu z końmi, hodowli lub też dla bardziej ambitnych jazda sportowa ,udział w zawodach hippicznych. Na prowadzone przez nas obozy jeździeckie od samego początku przyjeżdżało bardzo dużo rozkochanej w koniach młodzieży.

 

Z biegiem czasu poszerzyliśmy naszą ofertę o mniejsze konie i zaczeły przyjeżdzać do Branicy również najmłodsze dzieci. Najbardziej jesteśmy dumni z siebie kiedy uczestnicy naszych obozów wracają w kolejnych latach na następne turnusy gdyż swiadczy to o tym że dobrze wykonaliśmy swoją pracę i że młodym koniarzom naprawdę się u nas podoba. Konie i jeździectwo są naszą wielką pasją i uważamy że bez tej pasji nie da się prowadzić takiej działalności dobrze. Przez 23 lata zawodowej pracy z końmi i młodzieżą nauczyliśmy się również bardzo wiele i to doświadczenie pozwala nam prowadzić obozy konne na myślimy wysokim poziomie.

 

W naszym gospodarstwie prowadzimy również małą hodowlę koni sportowych. Wyhodowaliśmy już kilka naprawdę fajnych koni, które startują z sukcesami w zawodach konnych na terenie Polski jak i za granicą. Niewątpliwą zaletą naszej stadniny jest na pewno położenie z dala od ruchliwych ulic na skraju lasu, 50 metrów od brzegu urokliwego jeziora branickiego.

 

Walory naszego gospodarstwa doceniono w prowadzonym przez polskie radio konkursie pod tytulem "Zielone Lato" honorujac nas zaszczytnym pierwszym miejscem w woj. Kuj-Pom. Braliśmy też udział w tym konkursie na szczeblu ogólnopolskim reprezentujac nasze województwo i zdobyliśmy tam wysokie 3 miejsce oraz nagrodę ministra gospodarki.

 

Tak więc decydując się Państwo na wysłanie Waszych pociech na wakacyjną przygodę w końskim świecie w Branicy będziecie Państwo mieli zapewnioną wysoką jakość naszych usług, fachową nauke jazdy konnej dostosowaną do możiwości i poziomu uczestnika, profesjonalną opiekę wychowawczą, miłą atmosferę prowadzonych zajeć, przepyszną domową kuchnię ( kopytka Pani Danusi biją rekordy i wywołują euforie obozowiczów! ) Zapraszamy więc wszyskich miłośnikow koni i jeździectwa na obozy konne do naszego gospodarstwa, również tych którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z jeździectwem a marzą aby wsiąść na konia i poczuć wiatr we włosach.

 

Włascicielka gospodarstwa ,dodatkowo pracuje jako instruktor fitness, gdyż sport jest jej wielką pasją. Pięknie śpiewa, nagrała nawet kilka teledysków dla lokalnej telewizji. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, jest przez nie bardzo lubiana.
Właściciel gospodarstwa, instruktor jeździectwa, zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa, układaniem koni, hodowlą, szef i organizator obozów konnych. Jeździectwa uczył się m.in. u naszego olimpijczyka, mistrza Polski, Andrzeja Orłosia. Poza końmi jego wielką pasją jest muzyka, ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu i saksofonu. Wraz z żoną Beatą wychowuje dwie córeczki Natalię i Martynkę.

 

 

Agroturystyka Rumak Kujawsko-Pomorskie

Agroturystyka Rumak Aktualności

Agroturystyka Rumak Obozy Konne

Agroturystyka Rumak Letnie Obozy Konne

Agroturystyka Rumak Zimowe Obozy Konne

Agroturystyka Rumak O nas

Agroturystyka Rumak Multimedia

Agroturystyka Rumak Galeria

Agroturystyka Rumak Zakwaterowanie

Agroturystyka Rumak Kontakt

Agroturystyka Rumak Hodowla Koni

Agroturystyka Rumak Rezerwacja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies – małe pliki tekstowe, które są umieszczone na komputerze, aby pomóc stronie zapewnić lepsze doświadczenie dla użytkownika. Czytaj więcej...