Letnie obozy konne Rumak

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym na letnie obozy jeździeckie.

W tegorocznej ofercie mamy do zaoferowania turnusy 14-to dniowe oraz 7-dniowe

Terminy Obozów 2019

I 23.06.-06.07.2019 (Brak Miejsc)

II 07.07.-20.07.2019 (BRAK MIEJSC)

III 21.07.-03.08.2019(Brak Miejsc)

IV 04.08.-17.08.2019 ( Brak Miejsc)

Stan na dzień 22.07.2019

Pobyty 7 dniowe prosze rezerwować na obozyrumak@wp.pl ,14 dniowe przez formularz poniżej.

Pobyty 7 dniowe są od niedzieli do soboboty

Kartę należy wydrukować wypełnić i zabrać ze sobą na obóz.Rezerwacja przez formularz on-line

Oferowane obozy konne

Obóz jeździecki MIDI ( dziennie 1 godz lek. jazdy ,30 min zajęć teoretyczno -praktycznych,realizacja programu rekreacyjno-rozrywkowego,pełne wyżywienie ,zakwaterowanie,opieka wychowawcza,ubezpieczenie PZU) -cena 1990zł(14dni) 1190zł(7 dni)

Obóz jeździecki MAXI (dziennie 2 godz lek. jazdy ,1h zajęć teoretyczno-praktycznych,realizacja programu rekreacyjno-rozrywkowego,pełne wyżywienie,zakwaterowanie,opieka wychowawcza,ubezpieczenie PZU)-cena 2490zł(14 dni) 1390zł (7 dni)

Obóz jeździecki SPORT (dziennie 1h jazdy sportowej,1 godz lek jazdy rekreacyjnej,1h zajęć teoretyczno praktycznych,realizacja programu rekreacyjno-rozrywkowego,pełne wyżywienie,zakwaterowanie,opieka wychowawcza,ubezpieczenie PZU)-cena 2990zł (14 dni), nie ma opcji 7 dniowej.

Uczestnicy obozów jeździeckich zakwaterowani bedą w bardzo ładnych drewnianych domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz w pokojach pensjonatu, również z pełnym węzłem sanitarnym. Z reguły młodsze dzieci kwaterujemy w pensjonacie ,starsze w domkach.

PROMOCJE! CENY Z LATO 2018 ROKU DO 31.05.2019.

ZAREZERWUJ WARTO !!!!

OD 2018 ROKU NIE ORGANIZUJEMY TZW.OBOZÓW MASOWYCH WIEC ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA

Dodatkowo oprócz promocji obowiązuje rabat dla uczestnikow z poprzednich lat 100 zł za obóz 14 dniowy i 50 zł za 7 dniowy !!!

Wszystkie turnusy rozpoczynają sie w niedzielę ,przyjazd,zakwaterowanie w godz 10-13.00 ,a kończą w sobotę o godz 13.30 -odbiór dzieci.

Terminy Lato 2019 Uwaga ceny promocyjne z 2018r obowiązują tylko do 31.05.2019

Zajęcia z jazdy konnej odbywać się bedą w grupach dostosowanych do poziomu i umiejętności uczestników.

Grupa zerowa – nauka od samego początku z dużą asekuracją kadry instruktorskiej dla tych, którzy jeszcze nigdy nie dosiadali koni lub dosiadali sporadycznie i nie znają zasad samodzielnego prowadzenia konia i poruszania się na ujeżdżalni.

Grupa początkująca – nauka jazdy w zastępie i indywidualnie, zasady poruszania się na ujeżdżalni, nauka prawidłowego używania pomocy jeździeckich, doskonalenie równowagi, nauka prawidłowego dosiadu. zajecia z zakresu prawidłowej pielegnacji i obchodzenia się z koniem, nauka siodłania, kiełznania, przygotowania koni do jazdy. Jazda stepem i kłusem na ujeżdżalni i w terenie.

Grupa średniozaawansowana – jazda w zastępie, doskonalenie równowagi, nauka i doskonalenie prawidłowego używania pomocy jeździeckich, nauka figur i elementów ujeżdzeniowych, wyjazdy w teren. Zajęcia z zakresu obchodzenia się z koniem, pielęgnacji, czyszczenia oraz nauka lub doskonalenie prawidłowego siodłania, kiełznania, przygotowania koni do jazdy. Jazda stępem, kłusem, początki galopu.

Grupa zaawansowana – jazda w zastępach i indywidualnie. Doskonalenie równowagi własnej i równowagi konia, doskonalenie umiejętności prawidłowego używania pomocy jeździeckich, doskonalenie i nauka nowych figur i elementów ujeżdżeniowych, nauka i doskonalenie skoków przez przeszkody na poziomie podstawowym, jazda w terenie. Zajecia z zasad bezpieczeństwa, obsługi i pielęgnacji koni. Grupa dla osób pewnie poruszających się w trzech podstawowych chodach konia.

Grupa zaawansowana o profilu sportowym -( tylko opcja 14 dniowa) przeznaczona dla osób swobodnie poruszających się we wszystkich chodach konia, trenujących w ciagu roku szkolnego jazdę konną połaczoną ze skokami przez przeszkody, biorących lub planujących udział w zawodach sportowych. Posiadających min brązową odznakę jeździecką. Zajęcia będą prowadzone pod kątem rozwijania i udoskonalania jazdy w kierunku skokowym. Treningi będą bardzo intensywne, dostosowane i ukierunkowane indywidualnie do każdego uczestnika tak aby w jak najwyższym stopniu podnieść jego umiejetnosci wyeliminowa popełniane blędy, jak również wytyczyć i opracować plan treningowy do realizacji po zakończeniu obozu. Treningi bedą prowadzone w bardzo małych grupach treningowych (do 4 osób max) pod katem poszczególnych elementow techniki skoków,gimnastyki jak również jazdy w parkurze, prowadzenie konia w dytansie i w zakretach, utrzymanie odpowiedniego rytmu i tempa, prawidłowego używania pomocy i wielu innych ciekawych i przydatnych praktyczych informacji i wskazowek. Przewidujemy także filmowanie poszczególnych elementow treningu celem poźnieszego omówienia przed ekranem telewizyjnym. Do dyspozycji uczestników bedą udostępnione bardzo dobrze wyszkolone konie i kuce sportowe dla najmłodszych. Zapraszamy również uczestnikow z własnymi końmi. Ponieważ na grupę sportową nie posiadamy zbyt wielu miejsc o przyjeciu do niej decydować będzie kolejność zgłoszeń .

Zajęcia we wszystkich grupach prowadzone są w sposób umożliwiąjacy każdemu uczestnikowi rozwinięcie swoich umiejętności jeździeckich w bezpieczny i optymalny dla niego sposob. Podczas prowadzenia zajęć z jazdy konnej zwracamy szczególną uwagę na dobro jeźdźca, ale również na dobro koni, ich zdrowie i bezpieczenstwo. Obóz konny ma na celu naukę, doskonalenie umiejętności jeździeckich, ale też stawiamy sobie za cel nauczenie młodych adeptow jeździectwa szacunku oraz zrozumienia dla tych przepięknych a jednoczesnie bardzo wrażliwych zwierząt, jakimi są konie. Każdy uczestnik będzie brał udział w dyżurach w stajni, gdzie nauczy się karmić konie i dbać o czystość i porządek.

Do zajęć z jazdy posiadamy 32 dobrze wyszkolone, spokojne konie rasy sp, wielkopolskiej huculskiej oraz kuce wierzchowe. Jazda w tenie odbywa się po przepięknym lesie, specjalnie wytyczonymi i dobrze przygotowanymi trasami konnymi. Do jazdy na miejscu mamy dwa piaszczyste i jeden trawiasty plac, w tym jeden z przeszkodami. W razie niepogody posiadamy dwie kryte hale do jazdy.

Na wakacjach jezdzieckich w stadninie w Branicy uczestnicy przebywaja pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i wychowawczej, która po zajęciach z końmi ma do zaproponowania ciekawy program rekreacyjno-rozrywkowy. Są organizowane różnego rodzaju konkursy, gry sportowe i zrecznosciowe, zabawy w terenie, przejazdy tramwajem konnym, bryczką. Oczywiscie ogniska z kiełbaską w atmosferze ciekawych pogawędek o koniach. Mini dyskoteki, wyjścia nad wodę . W programie obozu jest też wyświetlanie filmów szkoleniowych o tematyce konnej. W każdą niedzielę obchodzimy dzień konia. W tym dniu konie odpoczywają i odpreżają się po ciężkiej pracy, a uczestnicy w sposób szczególny dbaja o i ich czystość i dobre samopoczucie, jeżeli pogoda pozwala kąpiemy konie, wyprowadzamy je na uwiązach na popasanie na zielonym pastwisku. Po takim dniu konie chętnie wracają do pracy, są w niej bardziej posłuszne, bardziej żwawe a i jeźdźcom jeździ się na nich jeszcze lepiej.

Dla każdego uczestnika obozu przewidujemy do 2 godzin z jazdy konnej dziennie(w zależności od wyboru opcji obozu)+1 godz zajęć w stajni teoretyczno praktyczna (oprócz grupy zerowej, poniewaz zajecia w tej grupie wymagaja od instruktorow bardzo dużej asekuracji i bardzo specyficznego indywidualnego nauczania na tym etapie a od ucznia sporego wysiłku fizycznego i psychicznego uczestnicy tej grupy bedą zaczynali od 2 lekcji dziennie trwajacych do 30 min każda+ 1 godz lekcyjna zajęć w stajni teoretyczno-praktyczna. W miarę postępów lekcje będą stopniowo wydłużane i ten system szkolenia, sprawdzony przez nas, zapewni uczestnikom bezpieczną i bardzo skuteczną naukę jazdy). Pełne przepyszne całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w komfortowych, bardzo ładnych domkach letniskowych z łazienkami i tarasem oraz w pensjonacie w pokojach 3-5 osobowych z pełnym wezłem sanitarnym, opiekę instruktorską i wychowawczą (zajecia z jazdy konnej prowadzone będę przez trzech instruktorów na trzech niezależnych placach treningowych w grupach od pieciu do ośmiu osób) opieka wychowawcza, ubezpieczenie uczestników PZU, realizację programu rekreacyjno-rozrywkowego, moc niezapomnianych wrażeń i mile spędzony czas. Zachęcamy wszystkich chętnych do w miarę szybkiego rezerwowania miejsc, gdyż nasze obozy ciesza się dużą popularnościa i zainteresowaniem. Informujemy również, szczególnie uczestników z poprzednich lat że rozbudowaliśmy nasza bazę noclegową co gwarantuje komfort w zakwaterowaniu. Przewidziany wiek uczestników obozu od 10 roku życia. Możliwe jest przyjecie młodszych dzieci -warunki do ustalenia tel. z organizatorami.